
пн-пт | 08.30 - 17.00 |
сб | 08.30 - 15.00 |
Як з'явилися допуски автовиробників і що вони регламентують. Сучасні допуски концернів Фольксваген-Ауді, Мерседес, БМВ, Фіат, Пежо, Сітроен та Ровер, Сааб, Форд, Фіат, Порше. Категорії сучасних діючих допусків, критерії відповідності для кожної групи мастильних матеріалів. Особливості розробки характеристик для поширених типів ДВЗ кожного автовиробника. Дати випуску допусків кожним з автовиробників і основні регламентовані критерії якості.
Поява допусків моторних масел від автомобільних виробників пояснюється посиленням конкуренції на ринку. Кожен автовиробник прагне створити унікальний високотехнологічний двигун з істотними відмінностями від продукції конкурентів. Не дивно, що в таких умовах саме моторному маслу приділяється величезне значення, адже воно є, по суті, одним з елементів мотора.
Допуск становить певний стандарт якості, критерій відповідності масла, що визначає його основні параметри. Таким чином автовиробник регламентує характеристики, якими має володіти масло в конкретному типі двигуна.
Право вказівки певного допуску на упаковці продукту отримують за сертифікатами, які видаються в результаті спільних досліджень (лабораторних або стендових). Усі проведені вишукування оплачуються компанією, що випускає мастильні матеріали. Тільки після у них з’являється право маркувати інформацію про відповідний допуск. Тому, якщо інформації про допуск автовиробника не вказується на етикетці, то значить, такого допуску у продукту немає.
Допуски вважаються одним з важливих параметрів вибору – з тієї причини, що тільки автовиробник знає, в яких умовах повинен працювати двигун, щоб зберегти працездатність як можна довше. Знайти рекомендовані допуски для вашого типу конструкції можна на інтернет-ресурсах випускаючої компанії, а також у сервісних рекомендаціях конкретної моделі авто – вони перераховуються за регламентованими класами по АСЕА і API (характеристики в’язкості, критерії якості відповідно).
Чимало концернiв-автовиробникiв мають власні допуску, а деякі з них тільки регламентують параметри, яким має відповідати масло.
Концерн VAG допускає до застосування в своїх авто виключно сертифіковані продукти, що маркується VW:
У машинах, випущених «Мерседесом», дозволяється використання лише сертифікованого масла, допуск тут маркується МВ:
Моторні масла, перевірені BMW на відповідність вимогам автовиробника, відповідно маркуються на упаковці:
До 2002 Опель не регламентовав масла для двигунів власними допусками. Пропонувалося використовувати продукти з класом якості АСЕА A3 для бензину і ВЗ/В4 для дизелів з інтервалом заміни 15 і 7,5 тис. км відповідно. А в 2002 було випущено сертифікат GM-Opel:
Для авто Saab ситуація з допусками аналогічна, але на мастила маркування GM ці двигуни перейшли з 2003.
На двигунах Форд, виготовлених до 1998, дозволяється використання високоякісних моторних масел класів А2/АЗ (для бензину) і В2/ВЗ/В4 (для дизеля). Інтервал заміни регламентується відповідно до року випуску авто – до 7,5 тис. км, якщо машина випущена до 1992 і 15 тис. км для транспортних засобів, що зійшли з конвеєра до 1998. Спеціальні моторні мастила регламентуються автоконцерном Форд з 1998 – вони маркуються як Ford M2C913-A для двигунів, що працюють на бензині, і М2С913-В, працюють на дизелі. Для моделі Ford Galaxy, де встановлена за ліцензією копія Volkswagen 1,9 TDI, може використовуватися тільки масло, відповідне допуску VW 505 01.
Моторні масла для Вольво також регламентуються Фордом. Якщо авто випущені до 2005, то необхідний продукт, який відповідає європейським стандартам якості АСЕА A3 для бензину і ACEA B4 для дизеля. Двигуни після 2005 потребують продуктів відповідно до вимог Ford M2C913-B.
Існують наступні специфікації Форд:
Виробник Ровер регламентував всього 2 допуску:
Завод, що випускає Porsche, не регламентує і не маркує допуски, але періодично проводить випробування популярних мастил, і публікує список відповідних за регламентом продуктів. Стандарти Порше визначають тривалі інтервали заміни, підвищену стійкість продуктів до деструкції. Ці характеристики необхідні для всіх ДВЗ Porsche. Винятком є Cayenne V6 і дизелі (для цих ДВЗ використовуються масла відповідно Porsche C30).
Виробник Рено базував свої специфікації на АСЕА до моменту випуску нової моделі Лагуна 3 в 2007. Тут діє 3 допуски (маркуються RN), які пропонується використовувати для авто, випущених з 2008:
Фіат регламентує свої моторні масла відповідно до лабораторних і польових випробувань. Найбільш важливими критеріями якості тут є показники в’язкості, ступінь піноутворення, стійкість до корозії, окислювання і низьких температур, мінімізація зносу поверхонь, щр труться, і захист від виникнення забруднень;
Власний ряд допусків компанії Peugeot Citroen був створений в 2009. Він регламентує додаткові до класифікації АСЕА вимоги щодо якості: