• Телефони: tell
  • Час роботи:
    пн-пт 08.30 - 17.00
    сб 08.30 - 15.00

Відмінності європейських і американських масел

Чому європейські та американські моторні масла відрізняються. Як ці відмінності обумовлені конструкційними особливостями авто і нюансами їх експлуатації. Рекомендації з вибору типу мастила.

Європа і США вважаються найбільшими центрами автомобільної індустрії, проте в кожному з них – свої традиції та принципи якості транспортних засобів, а отже, і мастильні матеріали також будуть відрізнятися за низкою критеріїв. Важливо, що виробники США поміщають у главу кута екологічність машин, а от у Європі підвищену увагу звертають на захист мотора від зносу, збереження його працездатності і збільшення міжсервісних інтервалів. Настільки різні концепції визначають відмінності в рецептурі мастил та в їх властивості.

Особливості конструкції транспортних засобів

У США досить жорсткі нормативні вимоги. А тому автомобілі, створювані для внутрішнього ринку, оснащені модернізованим мотором – тут змінений профіль кілець поршня, а їх розташування вибрано таким чином, що між поршнем і кільцем зазори скорочуються. Установка верхнього компресійного кільця на рівні поршневого дна забезпечує поліпшену змішуваність в циліндрі. Паливо тут згорає повністю, отже, обсяги викидів назовні різко скорочуються.

При розрахунку моторів американці і європейці враховують різні температурні навантаження. Для моторів, що випускаються США, характерні підвищені температури – а отже, тут необхідні мастила з низькозольними присадками, що виключатиме можливість детонації.

У європейських і американських маслах буде відрізнятися і лужне число, що вказує на різну кількість миючих компонентів в мастилі. Так, для масел, що випускаються в США, лужне число дорівнює 5 мгКОН / г, а в Європі воно приймається рівним 8-12 мгКОН / г. Фактично це говорить про те, що в європейських маслах вдвічі більше присадок, ніж у тих, що вироблені в США.

Чим ще обумовлені відмінності американських і європейських мастил?

Вважається, що якість американських мастил завжди буде вище. Це обумовлено тим, що Америка – найбільший споживач нафти, що придбає її за вигідними цінами (тому і вартість мастил буде нижче при збереженні бездоганної якості). Крім того, тут є провідне нафтопереробне обладнання.

Масла що випускаються тут стандартизуються по жорстким вимогам до якості, а недотримання гарантій виробника загрожує судовими розглядами – тому виробник контролює всі нюанси беззастережно.

Мастила, що випускаються в США, мають чітку градацію по вживаності. Для новітніх транспортних засобів рекомендуються масла типу 0W20 або 5W20, а для машин, випущених в середині 90-х і після, класичними вважаються 0W30, 5W30, 10W30.

Передбачена також спеціальна серія HIGH MILEAGE – для тих авто, пробіг яких перевищує 120 тис. км.

До речі, американські масла розливаються в маленькі ємності, об’ємом 1 кварта (0,946 літра). Підробляти такі упаковки неймовірно клопітно, а тому фальсифікати практично не зустрічаються.

Слід також пам’ятати, що кліматичні умови Європи та США відрізняються – європейські вважаються більш м’якими, а тому і рекомендовані класи тут інші – не 5W-30 або 10W-30, а 15W-40 або 10W-40.

Як самостійно вибрати масло

Варто пам’ятати, що малов’язкі масла дозволяють економити паливо, а ось мастила з більш високими показниками в’язкості допомагають забезпечувати посилений захист деталей мотора від зносу.

Самостійно обираючи мастильну рідину з певним параметром в’язкості, необхідно обов’язково враховувати переважний клімат місцевості, а також експлуатаційні особливості.

Так, якщо автовласник використовує паливо зниженої якості або воліє спортивну їзду, то затребувані мастила з підвищеною в’язкістю. Ті ж рекомендації актуальні, якщо машини часто пересуваються на короткі дистанції або експлуатуються з гранично допустимим навантаженням. Крім того, підвищена в’язкість масла має значення, якщо машина не буде обслуговуватися на фірмових станціях технічного обслуговування.

copyright