
пн-пт | 08.30 - 17.00 |
сб | 08.30 - 15.00 |
Чому виникає необхідність змішування масел. Чи існують рекомендації виробників з цього приводу? Затвердження професіоналів, що стосуються змішування масел. Чи допускається з'єднувати в одному двигуні синтетику і мінералку або масла різних виробників. Як довго можна їздити на суміші і чим це загрожує для двигуна.
Питання про сумісність масел для двигуна вважається одним з найбільш складних для автовласників. Вся справа в тому, що компанії, що випускають масла, не зацікавлені в проведенні таких досліджень, а ентузіасти не завжди мають належної матеріальної базою.
Будь-який автовласник, зацікавлений у тому, щоб двигун його авто прослужив якомога довше, буде своєчасно проводити техобслуговування. Інша справа, що можливі різні непередбачувані ситуації. Це твердження справедливо і для випадків із заміною масла – вона може знадобитися в таких ситуаціях:
Можливості змішування і нюанси цієї операції ніяк не регламентують ні виробники авто, ні компанії, що випускають масла. Інформацію можна запозичити тільки у більш досвідчених водіїв. А вони стверджують, що:
Професіонали завжди стверджують, що бази різних масел змішуються між собою без проблем. Проблеми створюють присадки – навіть один виробник в межах певної лінійки буде використовувати різні формули. Зовсім не обов’язково, що якість масла після додавання інших компонентів погіршиться, але от як поведе себе формула складу, передбачити майже неможливо.
Компанії, що випускають ПММ, допускають можливість змішування мінеральних і синтетичних масел. Але навіть вони не беруться стверджувати, якими якостями буде володіти підсумкова суміш.
Є і ще одна відмовка – якщо вже дуже потрібно що-небудь змішати, то краще вибирати масло від того ж виробника, що і вже залите в двигун. Так істотно скорочується вірогідність конфлікту присадок.
Власне, і самі виробники в процесі отримання напівсинтетичних масел змішують мінералку і синтетику. Але не варто забувати, що головний фактор, що впливає на сумісність – це якраз присадки.
Існують навіть дослідження, проведені групою ентузіастів. Вони змішували імпортні та вітчизняні масла в певному процентному співвідношенні і довели, що синтетика, розбавлена вітчизняної мінералкою, втрачає свої первинні характеристики дуже сильно – в деяких випадках хімічні реакції відбувалися так сильно, що суміш розшаровувалася.
Природно, щодо нормальної працездатності суміші з такою структурою говорити не доводиться – навряд чи вона змогла б виконувати всі покладені на неї завдання щодо захисту двигуна в повному обсязі. Однак ці ж фахівці визначили, що долив нового масла в обсязі 7-10% від загальної кількості не може кардинально вплинути на його властивості.
Зрозуміло, що ці дослідження демонструють лише загальну тенденцію, так як в «гаражних» умовах неможливо поєднати ту кількість продуктів, яка представлена в сучасному асортименті.
До речі, особливо важко змішується саме синтетичне масло, і проблем тут відразу декілька. По-перше, існує кілька типів синтетики. По-друге, кожен виробник використовує унікальні технологічні процеси і сировину для отримання базового масла, яке в підсумку може дуже сильно відрізнятися за фізичними властивостями. По-третє, пакет присадок може використовуватися для вирішення абсолютно різних завдань.
Не забуваємо, що базові масла розрізняються, отже, щоб привести їх до певного загального стандарту, будуть потрібні різні активні хімічні компоненти. Під цими компонентами і розуміються присадки, які можуть почати дуже швидко взаємодіяти між собою.
Як вже говорилося, змішування масел небезпечно в силу своєї непередбачуваності. Якщо ж говорити про можливі збої в роботі, то можливо наступне:
Масла двох виробників змішувати не варто. Але навіть якщо ви з’єднали синтетику і синтетику одного торгового бренду (наприклад), то краще відразу, як тільки з’явиться можливість, замінити і масло на однорідне, і фільтр. І не забувайте, що якщо ви залили різні масла, не варто сильно навантажувати двигун, краще експлуатувати його в щадному режимі, на невеликих обертах.