
пн-пт | 08.30 - 17.00 |
сб | 08.30 - 15.00 |
За якими критеріями необхідно робити заміну мастила. Як визначається рекомендований інтервал. Чи варто використовувати мастило зі збільшеним експлуатаційним періодом. Фактори, що впливають на властивості мастильної рідини. Основні рекомендації по термінах заміни.
Немає такого автовласника, якого б не цікавила періодичність заміни моторного масла. Адже нелегко знайти компроміс у цьому питанні, оскільки вважається, що часта заміна зберігає працездатність двигуна, а якісне масло коштує грошей, та й процес займає певний час.
Втім, суворо регламентованого інтервалу заміни просто не існує. Є тільки той інтервал, який рекомендований виробником, але він не враховує різноманітні зовнішні чинники – і термін експлуатації авто, і режим водіння.
Щоб правильно визначити, коли потрібна заміна мастила, необхідно діяти в такій послідовності:
Сервісна книга авто включає відомості про періодичність заміни мастил і фільтрувальних елементів. Однак вони розраховуються, виходячи з “ідеальних” експлуатаційних умов. Серед іншого, враховуються:
Сервісний інтервал вказують або в кілометрах пробігу, або в місяцях. При цьому автовиробник не розраховує, що випущена ним машина буде працювати вічно. А тому дані компанією рекомендації не спрямовані на забезпечення максимальної працездатності двигуна, а служать лише для того, щоб мотор справно функціонував лише протягом гарантійного періоду.
Збільшення терміну заміни масла сьогодні вважається не більше, ніж маркетинговим шляхом. Таку ж мету переслідують і мастила longlife, що позиціонуються як “тривалого використання”. Однак використовувати такий тип масла можна тільки за умови, якщо саме longlife рекомендовано для вашого типу авто і двигуна. Крім того, масло longlife повинно бути сертифіковано виробником і експлуатуватися в стандартизованих режимах.
Найважливіші серед них – сезон і режими використання, якість бензину і самих витратних матеріалів. Крім того, існують ще й важкі експлуатаційні умови, що вимагають частої заміни мастила.
Що можна віднести до важких експлуатаційних умов? Традиційно до них належать такі фактори:
Тут багато залежить від “особистих” параметрів – експлуатаційних умов та якості обраного мастила. Потрібно враховувати, що якщо 2/3 випадків, що характеризують експлуатацію машини як важку, мають місце бути, то рекомендований компанією інтервал можна без побоювань ділити надвоє. Важливий і вік машини, і його історія обслуговування. Якщо ви не знаєте, як експлуатувалася машина до продажу, то в перший рік після придбання краще замінювати масло частіше – це дозволить «вимити» двигун, очистити його від накопичених відкладень.