• Телефони: tell
  • Час роботи:
    пн-пт 08.30 - 17.00
    сб 08.30 - 15.00

Які фактори впливають на заміну масла?

За якими критеріями необхідно робити заміну мастила. Як визначається рекомендований інтервал. Чи варто використовувати мастило зі збільшеним експлуатаційним періодом. Фактори, що впливають на властивості мастильної рідини. Основні рекомендації по термінах заміни.

Немає такого автовласника, якого б не цікавила періодичність заміни моторного масла. Адже нелегко знайти компроміс у цьому питанні, оскільки вважається, що часта заміна зберігає працездатність двигуна, а якісне масло коштує грошей, та й процес займає певний час.

Втім, суворо регламентованого інтервалу заміни просто не існує. Є тільки той інтервал, який рекомендований виробником, але він не враховує різноманітні зовнішні чинники – і термін експлуатації авто, і режим водіння.

Як визначити періодичність заміни

Щоб правильно визначити, коли потрібна заміна мастила, необхідно діяти в такій послідовності:

    1. Уточнити рекомендації з сервісного обслуговування, які дав автовиробник.
    2. Визначити негативні фактори, що зменшують термін служби мастила.
    3. Обчислити індивідуальний термін заміни.

Що рекомендують виробники?

Сервісна книга авто включає відомості про періодичність заміни мастил і фільтрувальних елементів. Однак вони розраховуються, виходячи з “ідеальних” експлуатаційних умов. Серед іншого, враховуються:

  • Ступінь забрудненості повітря;
  • Кліматичні особливості місцевості;
  • Якість дизелю / бензину;
  • Тип мастила.

Сервісний інтервал вказують або в кілометрах пробігу, або в місяцях. При цьому автовиробник не розраховує, що випущена ним машина буде працювати вічно. А тому дані компанією рекомендації не спрямовані на забезпечення максимальної працездатності двигуна, а служать лише для того, щоб мотор справно функціонував лише протягом гарантійного періоду.

Масло із збільшеним інтервалом зміни – чи доцільно його використання?

Збільшення терміну заміни масла сьогодні вважається не більше, ніж маркетинговим шляхом. Таку ж мету переслідують і мастила longlife, що позиціонуються як “тривалого використання”. Однак використовувати такий тип масла можна тільки за умови, якщо саме longlife рекомендовано для вашого типу авто і двигуна. Крім того, масло longlife повинно бути сертифіковано виробником і експлуатуватися в стандартизованих режимах.

Фактори, що впливають на періодичність зміни мастила

Найважливіші серед них – сезон і режими використання, якість бензину і самих витратних матеріалів. Крім того, існують ще й важкі експлуатаційні умови, що вимагають частої заміни мастила.

Що можна віднести до важких експлуатаційних умов? Традиційно до них належать такі фактори:

    1. Перерви у використанні транспортного засобу або його нерегулярне використання. Якщо машина буде їздити раз на квартал або холодну пору простоїть в гаражі, то всередині мотора обов’язково утворюється конденсат. Він в суміші з продуктами згоряння являє собою агресивну речовину, що приводить до процесів корозії всередині двигуна.
    2. Якщо машина їздить регулярно, але виключно на короткі відстані. Це призводить до того, що мотор не встигає прогрітися до потрібних температур, що також призводить до утворення конденсату.
    3. Не варто забувати, що максимальне навантаження припадає на мотор при старті. Тому регулярна їзда з пробками провокує перегрів масла і втрату його властивостей. Крім того, в пробках мотор працює вхолосту – в цей час масло перегрівається, оскільки система охолодження функціонує не так інтенсивно.
    4. Буксирування причепа, важкі вантажі в авто або їзда по пагорбах також призводять до збільшення навантаження на мотор.
    5. Коли машина постійно експлуатується в атмосфері з підвищеними забрудненнями. Наприклад, в Європі регулярно миють вулиці – незалежно від пори року. А тому пилу там в рази менше. А адже саме для цих чистих доріг і проектуються сучасні європейські транспортні засоби. Крім того, повітряні фільтри також розробляються з урахуванням чистої атмосфери – а тому і можна побачити рекомендовані інтервали по зміні масляного фільтра кожні 60 тис. км.
    6. Через низьку якість бензину / дизелю залишається велика кількість продуктів згоряння, які відкладаються в циліндрах і скорочують ефективність роботи мотора. Однак не варто забувати, що заводське якість європейського та вітчизняного палива відрізняється істотно. Навіть виходячи тільки з якості бензину стає зрозуміло, що періодичність заміни мастила має бути відкоригована в бік зменшення.
    7. Якщо автовласник замінив масло вакуумним способом, то наступний інтервал заміни доведеться скоротити. Вся справа в тому, що при експрес-заміні на дні піддона залишається осад і більше відпрацьованого мастила.

Як визначити інтервал?

Тут багато залежить від “особистих” параметрів – експлуатаційних умов та якості обраного мастила. Потрібно враховувати, що якщо 2/3 випадків, що характеризують експлуатацію машини як важку, мають місце бути, то рекомендований компанією інтервал можна без побоювань ділити надвоє. Важливий і вік машини, і його історія обслуговування. Якщо ви не знаєте, як експлуатувалася машина до продажу, то в перший рік після придбання краще замінювати масло частіше – це дозволить «вимити» двигун, очистити його від накопичених відкладень.

copyright