• Телефони: tell
  • Час роботи:
    пн-пт 08.30 - 17.00
    сб 08.30 - 15.00

Групи антифризів за класифікацією VAG

Як класифікуються антiфризи. Класифікація, запропонована Фольксваген. Категорії G11, G12 і G13 - їх основні властивості, склад, колір, періодичність заміни й інші критерії якості. Нюанси вибору охолоджуючої рідини.

Навіть ті антiфризи, які використовуються в сучасних машинах, мають ту ж основу, що і випущені 60 років тому – це розбавлений водою етиленгліколь, а також пакет присадок. Така суміш виходить недорогою та ефективною – склад з води і етиленгліколю в пропорції 1: 1 замерзає вже при -36 ° С. Причому при замерзанні суміш стає не льодом, а желеподібної масою, яка не здатної розірвати патрубки системи охолодження. Якщо ж використовувати суміш, розведену як 2: 1, то температура замерзання суміші буде чи не вдвічі вище.

При всіх своїх експлуатаційних перевагах склади з етиленгліколем небезпечні для людини. Тому в більш дорогих складах застосовують пропіленгліколь – його вартість в два рази вище, але він майже повністю безпечний. Охолодження рідини класифікуються не тільки за типом основи, але і за характером використовуваних присадок. Кожна з добавок охолоджуючої рідини виконує певну функцію – захищає один з металів системи (алюміній або мідь), пластикові та гумові елементи, а також усуває піноутворюваність рідини.

А ось єдиного стандарту для антифризів немає, їх випускають компанії-виробники авто.

Класифікація антифризів від Фольксваген

Оскільки єдиного угруповання охолоджуючої рідини немає, використовують класифікацію, запропоновану VW. Вона передбачає поділ антифризів на 4 групи по використовуваних присадкам. Відповідно, розрізняється термін служби охолоджуючих рідин і їх експлуатаційні характеристики.

  • G11 – блакитного, синього або зеленого відтінку. Сюди включені гібридні антiфризи відповідно до специфікації VW TL 774-C. Використовуються в авто, випущених до 1996. В їх основі – етиленгліколь, але у формулі також використовуються фосфати, нітрити, силікати. Термін експлуатації таких рідин не перевищує 2 роки, оскільки пакет присадок в їх формулі невеликий. Якщо ж пробіг авто істотний, то замінювати рідину доведеться раз на півроку або рік. Характеризуються низькою ціною.
  • G12 – фіолетові, червоні, рожеві. Належать до карбоксилатноі групи відповідно до критеріїв якості VW TL 774- D. В основі – концентрований етиленгліколь. У формулі відсутні силікати, а пакет присадок виконаний збалансованим і якісним. Завдяки цьому термін служби охолоджуючої рідини зріс удвічі, до 4 років. Рідини цієї групи характеризуються інтенсивним тепловідведенням і не вступають в реакцію з алюмінієм. У числі особливих властивостей – здатність до місцевого впливу, присадки зможуть локалізувати виникший осередок корозійного ураження. Рекомендуються до застосування в транспортних засобах випуску 1996-2001.
  • G12plus – рожевого відтінку. По специфікації VW TL 774-F. Рекомендуються в машинах з 2001 до 2008. Можуть базуватися на пропілен- або етилгліколі. Вважаються екологічними і довговічними, служать орієнтовно п’ять років. У формулах таких антiфризів відсутні аміни, силікати, борати, нітрити і фосфати.
  • G12++ – антiфризи нового типу «Лобрід», відповідно до параметрів VW TL 774-G.
  • G13 – оранжеві або жовті. Найдорожчі охолоджуючі рідини на основі пропіленгліколю. Вони повністю екологічні – швидко розкладаються і абсолютно не отруйні. Рекомендуються для спортивних авто і швидкісних мотоциклів, форсованих двигунів, розрахованих на роботу в екстремальних умовах.

Важливо! Будь які рідини, що випускаються сьогодні обов’язково повинні проходити тести на корозійну активність по відношенню до мідних та алюмінієвих радіаторів.

Що ж до питання вибору, то рекомендується вибирати охолоджуючую рідину за аналогією з тією, що вже була залита в систему охолодження. І враховуйте, що приналежність до одного класу не гарантує повну ідентичність складу у різних виробників – наприклад, рідини класу G11 можуть мати різний пакет присадок, якщо випущені різними компаніями.

copyright