• Телефони: tell
  • Час роботи:
    пн-пт 08.30 - 17.00
    сб 08.30 - 15.00

Зміщуваність антифризів

Особливості антифризів - їх технічні характеристики і склад. На що впливає колір антифризу і що вiн демонструє. Чи можна змішувати антифризи і в яких випадках. Що робити, якщо відповідної охолоджуючої рідини немає в наявності?

Антифриз або охолоджуюча рідина необхідна для охолодження двигуна. Її основна особливість – можливість не замерзати навіть при екстремально низьких температурах. Ще зовсім недавно для цих цілей використовували виключно воду, проте вона:

  • Закипала при високій температурі;
  • При мінусових температурах повітря замерзала, провокуючи пошкодження системи;
  • Служила придатним середовищем для корозії внутрішніх елементів.

Антифриз ж не замерзає і не закипає, а також служить надійним захистом від іржі. Надійність і довговічність такої рідини залежить від використовуваних бази та пакету присадок.

Що ж стосується барвника, то він використовується виробниками для маркування, але сам по собі не демонструє функціональні особливості рідини.

Що означає колір антифризу

Компанії, що випускають охолоджуючі рідини, вводять у формулу певний пігмент-барвник: синій, червоний, зелений, оранжевий / жовтий. Причому всі кольори, використовувані для фарбування охолоджуючої рідини, неприродно яскраві. Відтінок в даному випадку сигналізує про небезпеку (адже майже всі антифризи отруйні для людини), а також позбавляє можливості випадково переплутати цю робочу рідину з якою-небудь іншою.

Колір охолоджуючої рідини також вважається певним маркетинговим ходом, покликаним привернути увагу. Крім того, кожен виробник може забарвлювати свої продукти в різні кольори – тоді пігмент приймає роль внутрішньокорпоративного «датчика», що демонструє приналежність антифризу до певної класифікаційної групи.

Нюанси змішування антифризу і можливі наслідки

Вирішуючи, який антифриз використовувати для доливання, слід звернути увагу на інструкцію з експлуатації транспортного засобу – і це буде саме вірне рішення. Якщо ж інформація загублена або ви придбали автомобіль з рук, то краще повністю змінити рідину в системі охолодження, добившись однорідності складу. Повна заміна буде потрібна і в разі, якщо залитий антифриз змінив свій колір – в даному випадку зміна відтінку говорить про те, що присадки вироблені.

Природно, завдання, що виконуються антифризом в системі, однакові незалежно від їх відтінку або пакета присадок. Однак у більшості випадків саме колір демонструє різницю в хімічному складі, а рідини з різними формулами змішувати не можна. Наприклад, один тип охолоджуючої рідини заснований на неорганічних сполуках, а інший – на високотехнологічній хімії. Якщо ж змішати речовини, різні за складом і властивостями, то позитивні властивості охолоджуючої рідини будуть втрачені. Крім того, може відбутися хімічна реакція з випаданням осаду, через що станеться засмічення системи охолодження і втрата рідиною своїх антикорозійних властивостей.

Майже 70% автовласників впевнені, що антифризи змішувати можна, а в тому, що підбирати охолоджуючу рідину потрібно за кольором, впевнені чи не 90% водіїв. Але професійний автомеханік з легкістю спростує ці помилки. Адже найголовніше в антифризі – це його класифікація, тобто приналежність до певної експлуатаційної групі. Рідини, однакові за кольором, але різні за класифікаціями, будуть відрізнятися набором присадок, а значить, змішувати їх не можна. Зате охолоджуюча рідина з однієї групи – наприклад, G11 або G12, можна змішувати один з одним, оскільки їх фізико-хімічні властивості однакові. Використовуваний тип пігменту в даному випадку не відіграє суттєвої ролі, оскільки він ніяк не впливає на експлуатаційні особливості складу.

Що робити, якщо доливання все-таки необхіднє?

Наприклад, виникла теча, а в найближчому автосервісі немає антифризу, ідентичного залитому? Щоб не допускати зниження рівня охолоджуючої рідини в радіаторі, рекомендують долити дистильовану воду. Однак потрібно врахувати, що кожне таке доливання знижує термін експлуатації антифризу на рік. Наприклад, якщо ви використовуєте якісний склад з терміном служби 5 років, то після розведення його водою необхідно буде замінити через 4 роки.

copyright