
пн-пт | 08.30 - 17.00 |
сб | 08.30 - 15.00 |
Чому важливо економити паливо. Від чого залежить споживання бензину / дизеля. Які фактори можна змінити, щоб забезпечити економію палива. Чи варто змінювати бензин або додавати в нього присадки.
Ціни на автомобільне паливо в нашій країні досягли піку. Все частіше можна зустріти оголошення про продаж потужних джипів, а власники машин простіше нерідко залишають їх в гаражі, добираючись на роботу на міському транспорті. Але невже відмова від звичного комфорту – це єдине рішення? Адже можна піти шляхом економії, оптимізуючи витрати. Звичайно, можна скоротити кількість поїздок або постійно підвозити співробітника, що живе поряд, розділяючи чек на заправці навпіл. Але ж машина – це ваше зручність і комфорт. А для того, щоб у кризу ви їхали з повним баком, варто оцінити фактори, що впливають на витрату палива, і постаратися відкоригувати ті з них, які негативно впливають.
Отже, витрата палива залежить від наступних факторів:
Зрозуміло, що для більшості автовласників доступні тільки ті способи зниження витрати, які не вимагають внесення конструктивних змін ні в мотор, ні в паливну систему.
Найбільш дієвими вважаються наступні рекомендації:
Більшість автовласників точно знають, що якість палива впливає на його витрату – низькоякісне паливо витрачається більше. Цей факт актуальний для сучасних інжекторних систем з кисневими датчиками. Вони відстежують склад суміші і автоматично збільшують час уприскування, якщо паливо «бідне». В результаті витрата палива може зрости на величину від 15 до 200%.
У той же час малосернистий очищений бензин позначиться на роботі мотора, але буде витрачатися так само, як і стандартний. А вибір на користь А-98 можливий тільки для спеціальних, розрахованих на таке паливо двигунів, оскільки тут в складі є залізовмісна присадка.
А спеціальні присадки, що знижують витрату палива – це не більше ніж міф. Іноді під виглядом таких присадок продають звичайний нафталін. При додаванні його в паливо дійсно підвищується октанове число, потужність мотора зростає, а витрата палива падає. Але ефекту вистачає всього на кілька тижнів. Потім нафталін кристалізується, забиваючи всі шланги паливної системи і форсунки. Додавання в паливо спирту призводить до того, що змішування паливних компонентів в циліндрі сповільнюється, а ацетон сприяє зниженню октанового числа. Так що не варто експериментувати зі складом палива – набагато краще використовувати якісне масло для забезпечення оптимальної роботи двигуна.