• Телефони: tell
  • Час роботи:
    пн-пт 08.30 - 17.00
    сб 08.30 - 15.00

Поради щодо зниження витрати палива

Чому важливо економити паливо. Від чого залежить споживання бензину / дизеля. Які фактори можна змінити, щоб забезпечити економію палива. Чи варто змінювати бензин або додавати в нього присадки.

Ціни на автомобільне паливо в нашій країні досягли піку. Все частіше можна зустріти оголошення про продаж потужних джипів, а власники машин простіше нерідко залишають їх в гаражі, добираючись на роботу на міському транспорті. Але невже відмова від звичного комфорту – це єдине рішення? Адже можна піти шляхом економії, оптимізуючи витрати. Звичайно, можна скоротити кількість поїздок або постійно підвозити співробітника, що живе поряд, розділяючи чек на заправці навпіл. Але ж машина – це ваше зручність і комфорт. А для того, щоб у кризу ви їхали з повним баком, варто оцінити фактори, що впливають на витрату палива, і постаратися відкоригувати ті з них, які негативно впливають.

Від чого залежить витрата бензину або дизеля

Отже, витрата палива залежить від наступних факторів:

  • Конструктивні особливості авто, мотора і трансмісії. Логічно, що мотор з об’ємними циліндрами буде витрачати палива більше, ніж малолітражка. АКПП, система живлення двигуна, збільшене число клапанів в циліндрі, турбонаддув – все це збільшує витрату палива.
  • Аеродинамічний опір. Не варто забувати, що на цю величину безпосередньо впливає швидкість руху машини, причому опір зростає пропорційно швидкості в кубі. Так, при розгоні з 50 до 100 км / год опір збільшується у 8 разів. Фахівці стверджують, що при швидкості понад 90 км / год саме опір повітря стає основним фактором «гальмування» і буде перевершувати всі інші параметри, що так чи інакше впливають на витрату палива.
  • Тертя кочення або рівень тиску в шинах. Навіть сильно накачані колеса просідають під вагою машини. Крім того, колесу при коченні доводиться долати і зусилля протектора. Цей фактор є досить значущим, адже в машині 4 колеса. Виходить, що тиск, не відповідає нормативам, істотно збільшить витрату палива.
  • В моторі і трансмісії також виникає тертя. Воно буде тим більше, чим гірше мастило тут використовується. Виходить, що на витрату палива впливає і якість робочих рідин – моторного і трансмісійного масел. Своєчасна заміна масла немов би додає мотору додаткові кінські сили.
  • Коли машина просто їде по дорозі, не збільшуючи швидкість, їй не потрібно потужний двигун і, відповідно, велика витрата палива. Але потужний мотор необхідний для того, щоб техніка змогла розігнатися в короткий період. У цей момент спостерігається пік витрати палива. Виходить, що поїздки з частими гальмуваннями і пусками будуть найбільш ресурсовитратні.
  • Якість і профіль доріг також впливає. Наприклад, якщо машина піднімається на гору, то буде потрібно більше потужності, адже в цьому випадку рух відбувається проти сили тяжіння. Якщо машина спускається, то сила тяжіння надає їй додатковий «безкоштовний» розгін.
  • Не варто забувати, що від двигуна живляться всі додаткові автомобільні пристрої – кондиціонер, гальмівна система, ГУР, електрогенератор. Відповідно, для їх роботи також витрачається пальне.
  • Техніка водіння також може виявитися вирішальним фактором при визначенні витрати палива. Одного разу відомий гонщик проїхав між двома найбільшими європейськими містами на звичайному «гольфі», показавши рекордно малу витрату дизельного палива – всього 1,6 л / 100 км.

Методи зниження споживання палива

Зрозуміло, що для більшості автовласників доступні тільки ті способи зниження витрати, які не вимагають внесення конструктивних змін ні в мотор, ні в паливну систему.

Найбільш дієвими вважаються наступні рекомендації:

  • Не варто залишати двигун для роботи в холостому режимі, якщо ви зупиняєтеся більш ніж на 10 хвилин.
  • На час коротких зупинок глушити мотор недоцільно – краще п’ять хвилин роботи в холостому режимі, ніж витрати палива на новий запуск.
  • Часті гальмування з наступним набором швидкості змушують мотор споживати більше палива, ніж якби швидкісний режим був рівномірним.
  • Регулярно перевіряйте рівень тиску в шинах і прокачувати їх.
  • Автомобільне масло обов’язково має бути високої якості і підходити під вимоги вашого авто. Підходяще мастило дозволить поліпшити ковзання робочих частин, скоротивши витрату палива.
  • Паливна система повинна своєчасно обслуговуватися.
  • Агресивний стиль їзди – найкращий спосіб для підвищеної витрати палива. Якщо ви зміните його на більш комфортний і спокійний, то отримаєте економію бензину.
  • Не варто економити на витратних матеріалах – технічне обслуговування повинно проводитися якісно, адже економія в дрібницях може спровокувати серйозні поломки в майбутньому.

Як на витрату палива впливає його якість. Чи можна застосовувати присадки, що знижують витрату

Більшість автовласників точно знають, що якість палива впливає на його витрату – низькоякісне паливо витрачається більше. Цей факт актуальний для сучасних інжекторних систем з кисневими датчиками. Вони відстежують склад суміші і автоматично збільшують час уприскування, якщо паливо «бідне». В результаті витрата палива може зрости на величину від 15 до 200%.

У той же час малосернистий очищений бензин позначиться на роботі мотора, але буде витрачатися так само, як і стандартний. А вибір на користь А-98 можливий тільки для спеціальних, розрахованих на таке паливо двигунів, оскільки тут в складі є залізовмісна присадка.

А спеціальні присадки, що знижують витрату палива – це не більше ніж міф. Іноді під виглядом таких присадок продають звичайний нафталін. При додаванні його в паливо дійсно підвищується октанове число, потужність мотора зростає, а витрата палива падає. Але ефекту вистачає всього на кілька тижнів. Потім нафталін кристалізується, забиваючи всі шланги паливної системи і форсунки. Додавання в паливо спирту призводить до того, що змішування паливних компонентів в циліндрі сповільнюється, а ацетон сприяє зниженню октанового числа. Так що не варто експериментувати зі складом палива – набагато краще використовувати якісне масло для забезпечення оптимальної роботи двигуна.

copyright