
пн-пт | 08.30 - 17.00 |
сб | 08.30 - 15.00 |
Чому забруднюються форсунки в автомобілі. Стадії засмічення інжектора. Чим загрожує забруднення. Як проводиться промивка форсунок на стенді.
Чистка форсунок, ціна | Грн |
---|---|
Послуга чищення форсунок (за 4 форсунки) | вiд 400 грн |
* вартість залежить від складності демонтажу і встановлення форсунок
Ринок вітчизняного палива не може похвалитися продукцією високої якості і підвищеної чистоти. Автомобільне паливо що реалізується у нас містить в собі:
Бензин низької якості – це безліч негативних наслідків для машини. У їх числі – і накопичення смолистих відкладень, і формування кірки з лаку на форсунках і всередині них (вона не розчиняється бензином і важко очищається). Забруднені форсунки обов’язково потребують очищення, оскільки ці клапана електромагнітного типу забезпечують точне дозування палива і його розпорошення.
Інжектор страждає в результаті використання неякісного палива, причому існує 3 типові стадії його забруднення:
1. Різниця в продуктивності знаходиться в межах 5-7%. Забруднення вважається малим, воно не провокує помітних перебоїв в роботі двигуна. Але зростає витрата палива – близько 2 л / 100 км. Якщо бензин дуже поганий, то може виникнути детонація.
2. Зниження працездатності досягає 15% і двигун демонструє нерівномірну роботу (на холостому ходу). Нерівномірним стає і вихлоп – в ньому з’являються хлопки (нерегулярно). Витрата пального зростає істотно, при цьому динаміка розгону відчутно знижується. З’являються детонація і їдкий запах вихлопів.
3. Різниця може сягати від 20 до 50%. Мотор буквально «вистрибує», причому один або навіть декілька циліндрів можуть абсолютно не працювати на холостому ходу. Якщо різко натиснути на педаль газу, то чутні хлопки в корпусі воздухофильтра. Присутні й ознаки, характерні для перших 2 стадій.
У числі базових ознак забрудненого інжектора зазначаються:
Нестабільна робота двигуна виникає через те, що забруднена форсунка не може забезпечувати правильний факел розпилу. Без вжиття відповідних заходів її голка може повністю залипнути. До речі, засмічені форсунки найбільш повно проявляють себе з настанням зимових холодів – вони істотно зменшують випаровуваність бензину, що призводить до утрудненого запуску двигуна.
Така операція проводиться без демонтажу і не вимагає зняття форсунок з мотора. Для робіт до паливної системи подачі приєднується промивна установка зі спеціальним рідким складом. А автомобільна система повністю відключається, щоб не допустити потрапляння робочого складу в паливний бак. Робоча рідина, залита безпосередньо в бак для бензину, розчинить всі наявні тут відкладення, в результаті чого відбудеться засмічення паливного фільтра і забірної сітки бензонасоса. В результаті буде потрібно заміна дорогих комплектуючих. Завдання промивної установки в даному випадку – призвести впорскування рідини в форсунки.
На якість процедури впливає не тип установки, а якість та інші характеристики промивної рідини, а також час самої процедури.
Рідинна промивка має свої переваги – така процедура має очевидну користь не тільки для інжектора, але і в цілому для системи мотора, оскільки дозволяє видаляти наліт з камери згоряння, клапанів. Періодичність проведення такої промивки – кожні 30 тисяч км пробігу.