• Телефони: tell
  • Час роботи:
    пн-пт 08.30 - 17.00
    сб 08.30 - 15.00

Заміна фільтрів

При кожному технічному обслуговуванні автомобіля необхідно звертати увагу на стан фільтрів. Ці невеликі деталі, необхідні в системі авто для очищення повітря і робочих рідин, безпосередньо впливають на працездатність трансмісії, рухомих деталей і двигуна, і навіть на здоров'я самого водія. Вартість заміни фільтрів безпосередньо залежить від складності робіт по заміні і витрат часу. Ціни на роботи із заміни масляних, паливних, повітряних і салонних фільтрів.

Сучасні транспортні засоби можуть комплектуватися повітряним, салонним, сажі, паливним і масляним фільтром – кожен з них (крім сажі) легко замінюється по закінченню терміну експлуатації.

Вартість заміни масляного фільтра

Заміна масляного фільтра, ціна Грн
Послуга заміни масляного фільтра, що купується на сервісі безкоштовно
Послуга заміни масляного фільтра клієнта 20 грн

Особливості масляних фільтрів

В масляному фільтрі сучасні виробники в якості захисного фільтруючого матеріалу застосовують високопористу папір – вона водостійка завдяки спеціальній формальдегидной просочення.

Заміна масляного фільтра проводиться з кожною заміною масла. Як правило, зазвичай періодичність заміни цього елемента – від 10 до 15 тисяч пробігу. Як правило, кожен виробник вказує свій міжсервісний інтервал.

Тут потрібно стежити не тільки за працездатністю фільтра, але і за справністю аварійного клапана – якщо він вийде з ладу, то масло піде в обхід фільтра, сприяючи підвищеного зносу деталей і самого двигуна.

Масляним фільтром оснащуються і автоматичні трансмісії. У цьому випадку він встановлюється в картері автомат коробки, а його заміна також проводиться разом з маслом, приблизно кожні 30 – 60 тисяч кілометрів. А в старих автомобілях встановлювалися залізні фільтри, які миють при заміні масла.

Вартість заміни паливного фільтра

Заміна паливного фільтра, ціна Грн
Послуга заміни паливного фільтра, що купується на сервісі безкоштовно
Послуга заміни паливного фільтра клієнта 20 – 50 грн

Особливості паливних фільтрів

Паливний фільтр важливий для процесу доочистки палива перед направленням його в магістраль паливоподачі двигуна. Сучасні автомашини комплектуються двома типами таких фільтрів:

  • магістральні, що встановлюються в паливну магістраль;
  • заглибні, ті, які ставлять у паливний бак спільно з бензонасосом.

Заміна паливного фільтра повинна проводитися в суворій відповідності до рекомендацій виробника (тобто – кожні 20000-25000 км), оскільки якість вітчизняного палива не можна назвати ідеальним. Забруднення фільтруючого елемента паливного фільтра зазвичай призводить до зменшення потужності двигуна, а в самому критичному випадку двигун автомобіля взагалі не заведеться.

Вартість заміни повітряного фільтра

Заміна повітряного фільтра, ціна Грн
Послуга заміни повітряного фільтра, що купується на сервісі безкоштовно
Послуга заміни повітряного фільтра клієнта 10 – 40 грн

Для чого використовується повітряний фільтр

За допомогою повітряного фільтра очищається повітря, що потрапляє з атмосфери в двигун. Цей елемент являє собою складений у гармошку паперовий фільтруючий матеріал, доповнений по краях м’якими або жорсткими ущільнювачами. Завдяки ущільнювачам повітря може потрапляти в двигун тільки через фільтр.

Заміна повітряного фільтра також проводиться за рекомендованими міжсервісний інтервалах, але у визначенні періодичності багато залежить від того, по яких дорогах найчастіше їздить машина. Зокрема, якщо машина часто їздить по запилених дорогах, то і фільтр міняти доведеться швидше.

Забруднення на цьому фільтрі можна побачити візуально. Щоб продовжити термін служби повітряного фільтра, його можна продути повітрям під тиском, а ось промивати його водою для очищення категорично не можна. За допомогою “прання” бруд не віддалиться, а ось пропускна здатність волокон втратиться.

Вартість заміни фільтра салону

Заміна фільтра салону, ціна Грн
Послуга заміни фільтра салону, придбаного на сервісі безкоштовно
Послуга заміни фільтра салону клієнта 10 – 50 грн

Що таке салонний фільтр

Працездатний салонний фільтр – це захист здоров’я водія. Він потрібен, щоб очищати повітря, що надходить безпосередньо в салон. Існують проти-пилові синтетичні фільтри без наповнювача – вони можуть уловлювати тільки пил. Але є й інші, з принципом дії як у протигаза – головний елемент його виконаний з активованого вугілля, що уловлює пилок, пил і шкідливий вуглекислий газ. Варто пам’ятати, що абсорбуюча здатність підготовленого активованого вугілля на жаль не безмежна, і в разі несвоєчасної заміни салонного фільтра може статися ситуація, коли пристрій стане затримувати тільки механічні домішки.

Має такий фільтр і ще одну функцію – захисну. З його допомогою оберігають випарник кондиціонера від сміття. Салонні фільтри частіше міняють на тих машинах, які їздять у запилених містах. Визначити час необхідності заміни можна по запітнілому склу. Певною ознакою того, що фільтр пора вже міняти, є і ослаблення повітряного потоку при включенні вентилятора автомобільної печі на повну потужність. Рекомендована періодичність заміни різна, може коливатися від 10000 до 30000 км.

Де встановлюються сажові фільтри

Сажеві фільтри монтуються виключно на машини з сучасними дизельними двигунами – саме вони дозволяють їм відповідати високим європейським стандартам, починаючи від Євро-5. Призначення цих елементів – утримання твердих частинок і сажі у вихлопах автомобіля. Такі фільтри не замінюють тому, що термін їх служби відповідає періоду працездатності всього двигуна, а очищаються вони шляхом постінжекціі. Постінжекцію можна провести і примусово за допомогою спеціального діагностичного обладнання.

І не варто забувати, що перше в технічному обслуговуванні автомобіля – це контроль за станом фільтрів.

Особливості
  • :
  • :
  • :
  • :
  • :
  • :
  • :
  • :
  • :
  • :