пн-пт | 08.30 - 17.00 |
сб | 08.30 - 15.00 |
Які функції виконує масло в двигуні. Чому його необхідно міняти і з якою періодичністю це роблять. Способи заміни масла. Коли необхідна заміна масляного фільтра.
Масло в моторі – це одна з головних робочих рідин, завдяки якій забезпечується коректність процесів, що відбуваються в моторі. Від якості масла і його «працездатності» залежать:
Головне призначення цієї робочої рідини – створення найтоншої маслянистої плівки в зоні, де контактують тертьові деталі вузлів двигуна. За рахунок цього знижується сила тертя. Якщо ж двигун буде працювати з сухими проміжками в цій зоні, то швидко вийде з ладу. У числі додаткових функцій моторного масла:
У процесі роботи двигуна масло нагрівається, оскільки відводить тепло від деталей і вузлів двигуна. Через постійне нагрівання робоча рідина змінює свої властивості, «старіє», забруднюється сторонніми домішками – кіптявою, металевої пилом, брудом.
Моторне масло обов’язково потрібно міняти – Зазвичай це рекомендують робити з періодичністю 10 … 15 тис. Км. Втім, кожна заводська інструкція має свій термін заміни масла. Проте варто враховувати не тільки рекомендовані виробниками параметри, але і реальні умови, в яких експлуатується транспортний засіб – це пробки, запиленість доріг, погана якість палива.
Зміна цієї робочої рідини може проводитися традиційним способом – в цьому випадку відпрацьоване масло зливається з отвору знизу картера, зливну пробку. Цей метод хороший тим, що виконується огляд днища автомобіля – таким чином виявляються які-небудь несправності. У цьому випадку масло зливається під тиском від власної ваги. Також відбувається змивання стружки і шлаку.
Може також застосовуватися експрес-метод, що дозволяє замінити масло в двигуні за більш короткий проміжок часу. У цьому випадку машина не заганяється на естакаду і зливна пробка не відкручується. Видалення масла виконується через отвір, призначений для щупа перевірки рівня рідини.
Важливо, що старе, відпрацьоване масло відкачується тільки в нагрітому стані – для цього заводиться двигун і рідина доводиться до робочої температури. Нагріта робоча рідина набуває в’язкість, необхідну для відкачування. Потім масляний щуп дістається, а в його отвір міститься відкачувальна трубка. Її необхідно буде вставити до максимального рівня, поки вона не упреться краєм. Потім підключається відкачувальна установка, всередині якої створюється знижений тиск. Цей вакуум забезпечується насосом – ручним або з електроприводом. Саме за рахунок розрідженого тиску рідина піднімається всередину встановленої ємності. Відстежується обсяг масла, що підлягає видаленню, після чого установка від’єднується, а відпрацьована рідина зливається з бака.
Кожен раз, коли відбувається заміна моторного масла, потрібно забезпечувати заміну і масляного фільтра. Це дуже важливо – засмічений масляний фільтр неефективний, це все одно, що двигун буде функціонувати без фільтра. Зазвичай фільтр забруднюється через 8000 – 10000 км пробігу – і робота з таким елементом призведе до того, що масло перестане очищатися і в такому вигляді буде надходити до тертьових парах. Відповідно, забезпечений інтенсивний знос двигуна.