• Телефони: tell
  • Час роботи:
    пн-пт 08.30 - 17.00
    сб 08.30 - 15.00

Заміна свічок запалювання

Свічка запалювання являє собою малопомітний підкапотний елемент. Дійсно, вона приверне до себе увагу, якщо перестане працювати - але тоді вже будуть реальними загрози більш істотних поломок.

Навіть на надсучасні двигуни виявляється істотне навантаження при русі, що складається з частих стартів та зупинок. Поїздки на малі відстані також призводять до зносу. Свічки запалювання вимагають заміни при відчутному зниженні потужності двигуна, виявленні перебоїв у системі запалювання або нерівній роботі пусковий системи. Завдяки своєчасно проведеної заміні ви зможете зберегти нейтралізатор, забезпечивши тим самим захист не тільки двигуна, але і навколишнього середовища, і ваших власних фінансових коштів. Крім того, добре працюючi свічки істотно скорочують витрату палива.

Інтервал заміни свічок

Стандартна свічка запалювання потребуватиме заміни кожні 15 тисяч км пробігу. Втім, тут багато що залежить від типу використовуваного палива – якщо машина їздить на газу, то період між замінами складе 10 тис. км, а якщо на бензині – то 30 тис. км. Якщо ж використовувати іридієві або платинові свічки, то періодичність заміни зростає ще більше. Такі варіанти не відрізняються дешевизною, але використовуються в моторах, де часта заміна елементів проблематична.

Які несправності можливі в свічках запалювання

Встановлювані свічки обов’язково повинні бути розраховані на підвищені навантаження – хімічні, ударні, високотемпературні. Збої або відмови в роботі цих елементів можуть бути наступними:

    1. Механічний знос елементів двигуна і підвищена витрата масла забезпечують появу відкладень, через які пошкоджується двигун. Для усунення потрібен частий контроль свічок або їх регулярна заміна.
    2. Ізолятор може зруйнуватися через неправильну експлуатації – некоректної затягуванні при установці, порушенні правил транспортування, ударах.
    3. При аномальному згорянні виникає плавлення елементів. Його можна уникнути, якщо контролювати умови, при яких виникає запалення.
    4. Свічки можуть покриватися сажею, якщо машина часто їздить на короткі відстані. У цьому випадку їх можна очистити або просушити за допомогою стиснутого повітря. Однак слід пам’ятати, що найкраще свічки стабілізуються двигуном – при підвищених навантаженнях.
    5. Ізолятор може стати червоно-коричневим через використання низькоякісного палива або палива з металовмісними присадками, які вводяться в нього з метою збільшення октанового числа. У цьому випадку з’являються пропуски в запаленні або елемент виходить з ладу.

Чому важливо вчасно міняти свічки

Свічка запалювання – це найважливіший пристрій в системі запуску двигуна. Вони передають іскру в стислу суміш з палива і повітря. Завдяки цій іскрі запалюється суміш, і поршень циліндра переміщується вниз. Саме за рахунок руху циліндра і з’являється потужність.

У числі функціональних призначень свічок запалювання є ще одне – відвід тепла з камери згоряння. Тому такі запчастини схильні до дуже сильного нагрівання. У числі негативних факторів, що діють на цей елемент – присадки в бензині і низька якість палива.

Зношені свічки подають іскру некоректно – це призводить до втрат потужності і погіршення загальної роботи двигуна. Якщо навіть одна свічка з комплекту не працюватиме, то паливо в циліндрі не буде згоряти. Незгоріле паливо потрапляє у вихлопну систему і ушкоджує нейтралізатор вихлопних газів (досить дорогий елемент). Варто також розуміти, що ретельне згоряння палива, що забезпечується правильно працюючими свічками, знижує його витрату і зменшує шкоду, що наноситься автомобілем довкіллю.